Lotos Gryffin Cup za nami

Lotos Gryffin Cup został w naszych wspomnieniach i powiem szczerze spodziewałem się czegoś więcej po tym turnieju.Nie piszę tu o naszych zawodniczkach lecz o samym poziomie, który był niski.

W sobotę pojechaliśmy bardzo osłabieni bez kluczowych zawodniczek a to choroby a to zaspania więc na polu gry stanęły najmłodsze nasze Pantery a w pierwszym zespole także w okrojonym składzie starsze z rocz.2006.Nasze Pantery w grupie nie wygrały żadnego meczu ale też nie przegrywały wysoko np:LG Gdańsk - Pantery 4:0, Zina Połchowo (2 miejsce) - Pantery 2:1, Orzeł Trąbki Wielkie (7 miejsce) Pantery 2:0.W ćwierćfinale zagraliśmy z Olimpico Malbork i przegraliśmy 6:0.W walce o miejsca 5 wygraliśmy mecz z Gromem Nowy Staw w rzutach karnych.Dla tych małych zawodniczek jest to nie lada wyczyn.

Olimico Malbork w których składzie grały nasze Pantery starsze echowo uległy w rzutach karnych z Dragonem Bojano(1 miejsce ) a w meczu o 3 miejsce wygrały z LG Gdańsk 1:0.

W niedzielę nasze połączone siły Canicuły Bytów oraz Pantery Sierakowice zagrały jako Olimpico Malbork.Turniej ten od samego początku i wejścia na halę źle się układał.W tym turnieju graliśmy piłką tzw.wysoki kozioł czyli zwykłą trawiastą co niestety doprowadziło do wielu kontuzji.Trenujemy na co dzień piłką halową i było to widoczne bo nie mogły dziewczęta opanować ani odpowiednio podać.Jeszcze jedno rzuciło się w oczy a to bardzo brzydkie zachowanie przeciwników w stosunku do zawodniczek grających niestety przyzwolenie na takie zachowanie ze strony trenerów czy sędziego było bardzo oburzające.Ja tłumaczyłem dziewczyno ,że tak brzydkiej gry brak zasad Fair Play uczyć ich nie będą a i to mógł być jeden punkt który przesądził o naszym miejscu w tabeli. Zajęliśmy 6 pozycję i mam duży niedosyt choć nie mam pretensji do zawodniczek bo grały na miarę swoich możliwości.

Teraz trenujemy i walczymy o ligowe punkty 16.03.2019r o godz.12:00 w Pinczynie zagramy kolejkę wiosenną.