Mecz z GKS Żukowo i sparing.

W piękne sobotnie południe rozegraliśmy mecz na własnym stadionie z chłopcami GKS Żukowo.

Nic nie wskazywało na to ,że będziemy stroną lepiej grającą w piłkę trener nie nastawiał się na fajerwerki jeśli chodzi o wynik ponieważ nasze cele są odmienne niż innych zespołów.

W 7 minucie meczu GKS Żukowo wyszedł na prowadzenie strzelając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego, niestety żadna z zawodniczek nie przecięła strzału a bramkarka zdrzemnęła się.Bardzo szybko przyszła odpowiedz z naszej strony, Julka Cyman z rzutu wolnego pięknym strzałem pokonuje bramkarza GKS zdejmując pajęczynę z okienka.

Nasz zespół cały czas napierał na chłopców czego efektem było kilka składnych akcji i sporo niecelnych strzałów oraz sporo rzutów rożnych. Zespół GKS Żukowo pod koniec pierwszej połowy w końcu długim wykopem opuścił swoją połowę a nasza obrończyni była tym faktem tak zaskoczona ,że nie  nie wybiła skutecznie piłki a napastnik GKS stanoł sam na sam z bramkarką i strzelił bramkę.

Drugą połowę rozpoczynamy piękną akcją ze stałego fragmentu gry (ekstraklasa niech się uczy|) Julka Cyman niby zagubiona w polu karnym wychodzi do bramkarza i znajduje się na pozycji spalonego,Roksana pięknie strzela a bramkarz paruje piłkę w pole karne Julka ściąga uwagę zawodników a Marysia Ostopinka w pięknym stylu zdobywa bramkę.

Strata trzeciej bramki to ewidentny błąd sędziego,w sytuacji gdy przy rzucie rożnym nasza bramkarka była faulowana i mimo to sparowała piłkę na słupek ta się odbija a sędzia nie reaguje zawodnik GKSu pakuje piłkę do bramki.Nasze zawodniczki w dalszym ciągu miały jeszcze więcej sytuacji do strzelenia choćby wyrównującej bramki,po najładniejszej dwójkowej akcji Cyman-Sychta ta druga nie finalizuje strzałem do pustej bramki.

Postawa w tym meczu była naprawdę godna uwagi zważywszy ciągłe zaczepki ze strony sflustrowanych chłopców oraz trenera.

Sparing po meczu miał na celu ocenienie stanu wyszkolenia zawodniczek oraz dobór na turnieje.Niestety sztab trenerski nie był zbytnio zadowolony z tego co zobaczył podczas sparingu co na bieżąco przekazywał. Dobrą informacją jest to ,że dziewczęta U-11 drugiego dnia zagrały świetny turniej dobywając komplet 15 pkt w mistrzostwach Pomorza Młodziczek U-11 i przewodzą z różnicą 8 pkt nad drugim feniksem Kramarzyny.