WOŚP w Tucholi

W niedzielę 31.01.2021r w całym kraju jak i na świecie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wszyscy jednoczyliśmy się dla dobra potrzebujących. Pantery Sierakowice jedyny kobiecy zespół piłki nożnej w gminie Sierakowice już od początku swojego działania wspiera WOŚP lecz ze względów oczywistych i braku części artystyczno-sportowej przyjął zaproszenie Tucholanki Tuchola i wybrał się na turniej .

Turniej podzielony na dwie kategorie 2010 i młodsze oraz 2008/ 2009. Młodsza kategoria zgromadziła zaledwie trzy zespoły 1) Olimpico/Pantery 2) Tucholanka Tuchola 3) UKS Akademia Sarenek Zła Wieś Dziewczynki z Sierakowic pierwszy i drugi mecz zremisowały a o wygraniu turnieju zadecydowały rzuty karne, w których sierakowiczanki były lepsze. W zespole sierakowiczanek wystąpiła najmłodsza zawodniczka turnieju rocznik 2014. Po rywalizacji młodszych zagrały starsze dziewczęta, 10 zespołów podzielone na dwie grupy następnie półfinały oraz finały i gra o miejsca. Zespół z Sierakowic przypisany został do grupy A gdzie nieznacznie przegrał z Prometeuszem Tuchomie 1:0, Tucholanką Tuchola 1:0 zremisowały z Chojniczanką Chojnice 0:0 oraz wygrały LZS Wisłą Pędzewo 0:1. Te wyniki dały 3 dobre miejsce i dziewczęta zagrały o V miejsce na 10 zespołów, gdzie spotkały się ponownie z Chojniczanką tym razem z grupy B.

W podstawowym czasie gry padł wynik 0:0 dopiero rzuty karne dały wysokie V miejsce. Końcowa klasyfikacja turnieju o Puchar WOŚP w Tucholi

1) Tucholanka Tuchola II

2) Tucholanka Tuchola I